Τηλεφωνικές παραγγελίες καλέστε 210 99 69 888

Νύχτα με Αστέρια πάνω από τον Ροδανό - Vincent van Gogh

Προσθήκη Κριτικής

Κωδικός προϊόντος: ms020

Το πρωτότυπο έργο του Βαν Γκογκ ζωγραφίστηκε το 1888 και ανήκει στο Μουσείο Ορσέ, στο Παρίσι. Η εξαίρετη συλλεκτική αναπαραγωγή του πραγματοποιήθηκε με πολύ προσοχή και μεράκι Προσφέρεται με χειροποίητη χρυσωμένη κορνίζα και με Πιστοποιητικό Αυθεντικότητας.

Καμμία Επιλογή

Το 1888-1889, περίοδο που έζησε στην Αρλ, ο Βίνσεντ βαν Γκογκ δούλευε τα έργα του σχεδόν αποκλειστικά με κίτρινo και μπλε χρώμα. Όπως σε αυτό του το αριστούργημα, όπου τα άστρα και τα φώτα καθρεφτίζονται στο ποτάμι, το οποίο, όπως και ουρανός, έχει το βαθύ μπλε του κοβαλτίου.

Το πρωτότυπο έργο ζωγραφίστηκε το 1888 και ανήκει στο Μουσείο Ορσέ, στο Παρίσι. Η εξαίρετη συλλεκτική αναπαραγωγή του πραγματοποιήθηκε  προσφέρεται με χειροποίητη ξύλινη κορνίζα με χρύσωση, και με Πιστοποιητικό Αυθεντικότητας.

Musée d'Orsay, Paris
Πρωτότυπο: Ελαιογραφία σε καμβά
Μεταϊμπρεσιονισμός
Vincent van Gogh
60 x 73 εκ.

Εισάγετε τους χαρακτήρες που βλέπετε στην εικόνα.

Σχετικά προϊόντα

Φόρτωση ...